Нобелівські лауреати, філософи і вчені про Ісуса

1. Алексіс Каррель - лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології

"Ісус знає наш світ. На відміну від того бога, про якого писав Аристотель, Він не зневажає нас. Ми можемо звертатися до Ісуса, і Він відповідає нам. Він був людиною, як ми, але при цьому Він - Бог, що перевершує все суще". (Carrel, Reflections on Life, New York: Hawthorn Books, 1952. Chap. 6, Part 7).

2. Альберт Ейнштейн - лауреат Нобелівської премії з фізики

Думка Ейнштейна про Ісуса Христа висловлена в його інтерв'ю американському журналу "The Saturday Evening Post" (The Saturday Evening Post, 26 октября 1929 г.):

"- Який вплив справило на вас християнство? - У дитинстві я вивчав і Біблію, і Талмуд. Я іудей, але мене заворожує яскрава особистість Назарянина. - Ви читали книгу про Ісуса, написану Емілем Людвігом? - Портрет Ісуса, написаний Емілем Людвігом, занадто поверховий. Ісус настільки масштабний, що не піддається перу фразерів, навіть дуже майстерних. Християнство не можна відкинути тільки на підставі красного слівця. - Чи вірите Ви в історичного Ісуса? - Звичайно! Неможливо, читаючи Євангеліє, не відчути реальну присутність Ісуса. Його особистість дихає в кожному слові. Жоден міф не має настільки потужної життєвої сили".
(Ейнштейн, цит. за: Viereck 1929; також див. Einstein, as cited in the German magazine Geisteskampf der Gegenwart, Gütersloh, 1930, S. 235).

3. АРТУР Комптон - лауреат Нобелівської премії з фізики

"Вчення і приклад Ісуса стали для мене найбільш надійним прикладом для наслідування. Я називаю себе християнином, тому що підкоряюся Його владі. Для мене Він - Еверест серед багатьох інших вершин". (Compton 1956, 346)

4. РОБЕРТ Міллікен - лауреат Нобелівської премії з фізики

"У практичному аспекті проповідь сучасної науки – а сучасна наука і є найбільш невтомним і успішним проповідником – дивним чином схожа на проповідь Ісуса. Головна тема в проповіді науки – служіння, підкорення індивіда загальним інтересам. Ісус говорив, що наш обов'язок – сприяти порятунку людства. Наука каже, що наш обов'язок – прогрес людства.

Ісус проповідував також радість служіння: "Хто душу свою зберіг, втратить її, а той, хто втратив душу свою ради Мене, збереже її"". (Цит. за: Kargon 1982, 147).

5. Франсуа Моріак - лауреат Нобелівської премії з літератури

"Наші серця сповнені незримих ідолів до тих пір, поки ми, розпростершись на хресті з Христом, не перестанемо живити себе і свої бажання і не віддамо себе повністю бідним, нужденним, тілу Христовому, яке страждає за увесь світ". (Mauriac 1964, Notre Dame).

6. Зігрід Унсет - лауреат Нобелівської премії з літератури

У статті "Місіонерство в католицькій церкві" (1927) Зігрід Унсет писала: "У католицькій церкві немає місця різним тлумаченням сутності Бога, божественної і людської природи Ісуса Христа чи материнства Діви Марії. Бо Сам Христос є шлях в Царство Боже і Його хресна смерть є таємницею, що відкриває нащадкам Адама вхід у Царство. Його кров істинно очищає грішника від усякого гріха, і Його тіло - істинно їжа, що дає життя віруючим" (Undset 1993).

7. Т. С. Еліот - лауреат Нобелівської премії з літератури

"Христос - це вісь, навколо якої обертається світ" (Еліот, цит. за: Castle 2 002, 219).
"Я вважаю, що найбільша різниця між людьми - це відмінність між тими, хто приймає християнське одкровення, і тими, хто його заперечує" (Еліот, цит. за: Yancey 1 999, 88).

8. МАТИ ТЕРЕЗА - лауреат Нобелівської премії миру

"Благодійність починається сьогодні. Сьогодні хтось страждає, сьогодні хтось опинився без даху, сьогодні хтось голодний. Ми працюємо саме сьогодні; вчора вже пройшло, завтра ще не настало - є тільки сьогодні, щоб розповісти про Ісуса, щоб довести Йому свою любов, послужити Йому, нагодувати й одягнути Його, дати йому притулок і т.д. Сьогодні; не чекайте завтра. Завтра може і не настати. Завтра цих людей не буде, якщо ми не нагодуємо їх сьогодні" (Мати Тереза ​​1991).

"Христос прийшов до тебе і до мене з Доброю Новиною. І, ніби цього було недостатньо, - Він не тільки став людиною, але й помер на хресті, являючи приклад найвищої любові. Він помер за тебе і за мене, і за цього прокаженого, і за цього вмираючого від голоду, і за нагого, який лежить на вулиці - не тільки в Калькутті, але й в Африці, Нью-Йорку, і Лондоні, і Осло. Христос заповів, щоб ми любили один одного так само, як Він полюбив кожного з нас" (Мати Тереза, цит. за: Thee 1995 року, 499).

9. АЛЬБЕРТ ШВЕЙЦЕР - лауреат Нобелівської премії миру

У книзі "Благоговіння перед життям" Швейцер писав: "Сподіватися, мовчати, працювати поодинці - ось чого нам потрібно навчитися, якщо ми дійсно хочемо діяти в істинному дусі.
Але що є ця праця? Згадаймо орача, який не тягне плуг за собою і не штовхає його. Він всього лише направляє його рух. Саме так відбуваються події в нашому житті. Єдине, на що ми здатні - направляти їх до Господа нашого Ісуса Христа, прагнучи до Нього у всьому, що ми робимо і переживаємо. Прагніть до Нього, і плуг сам залишить борозну". (Schweitzer 1969, 47).

10. Теодор Рузвельт - лауреат Нобелівської премії миру

""Якщо і є в світі таке місце, де земні відмінності зникають, то це церква, присутність Божа. Чим ближчі люди до серця Христового, тим ближче вони один до одного, якими б не були умови їхнього земного життя". ". (Theodore Roosevelt, The Free Citizen, New York, The Macmillan Company, Hermann Hagedorn - editor, 1956, 31).

11. ФРЕДЕРІК де Клерк - лауреат Нобелівської премії миру

"Християни повинні прощати один одного, тому що це заповідь Господа й необхідна умова для отримання Його прощення. У остаточному підсумку, Бог прощає наші гріхи тільки через жертву Христа і Його заступництво. У цьому полягає найглибший зміст прощення і примирення. Можливо, воно не приведе до примирення в цьому житті, але, в будь-якому випадку, результатом стане світ, який є вищим від усякого розуміння". (de Klerk 1997).

12. ДЖОН Р. МОТТ - лауреат Нобелівської премії миру

"Писання ясно вчить, що отримати спасіння можна тільки у Христі. Тільки Він може звільнити від влади гріха і від відплати за гріх. Його смерть зробила порятунок можливим.
У Слові Божому викладені умови для порятунку. Воля Бога була в тому, щоб ми змогли дізнатися про ці умови через людей. Обов'язок християн - проповідувати Євангеліє всім. Тому кожен християнин повинен запитати себе: "Нині живуть сотні мільйонів людей, яким потрібен Христос, і які здатні прийняти Його допомогу - невже в них не буде можливості дізнатися про Нього?"" (Мотт, цит. за: DuBose, 1979).

"Ми зобов'язані проповідувати по всьому світу, тому що Євангеліє робить нас боржниками всього людства. Знання про Христа приховане від двох третин населення землі - це справжній злочин проти людства! Наш обов'язок нести Євангеліє всьому світу, бо таке повеління Христа". (Mott 1944).

13. Кім Де Чжун - лауреат Нобелівської премії миру

"Любов Бога не означає, що ми повинні полюбити Його першими. Навпаки, Він першим полюбив нас, створивши світ і віддавши його на наше піклування. Він послав Свого Сина на проповідь Євангелія і дав нам можливість звільнитися від наших власних гріхів через розп'яття Його ні в чому не винного Сина Ісуса. Воскресивши Ісуса, Бог дав нам надію на вічне життя". (Kim Dae-jung, Prison Writings, Berkeley: University of California Press, 1987).

14. Мартін Лютер Кінг-мол. - Лауреат Нобелівської премії миру

"Ми твердо віримо одкровенню Бога в Ісусі Христі. 
Той, хто по-справжньому вірний вірі в Христа, постарається очистити суспільство від зла. Соціальний вимір Євангелія не менш важливий, ніж особистий". (Кінг, цит. за: Oates 1982, 81-82).

15. Джиммі Картер - лауреат Нобелівської премії миру

"Народження з неба - це нове життя; життя не в досконалості, але в прагненні, зусиллі й пошуку - життя в єднанні з Богом через Святого Духа. Спочатку має відбутися спустошення, а потім - наповнення. Якщо ми шукаємо пізнання і розуміння Бога й хочемо жити з Ним - усе це ми знайдемо в Ісусі. Це глибоке особистісне переживання, можливе тільки тоді, коли ми шукаємо вищі істини, намагаючись пізнати себе і Бога". (Carter 1998, 20-21).

16. Спіноза - голландський філософ єврейського походження, головний представник раціоналізму Нового часу

Спіноза бачив в Ісусі Христі Людину, яка за геніальністю і моральним якостям набагато перевершує Мойсея і пророків. Він бачив в Ісусі Сина Божого, але не Бога. Обговорюючи пророчий дар провидіння, Спіноза писав:

"Я переконаний, що жодна людина ніколи не піднімалася на таку висоту досконалості, як Христос, Якому були явлені - не на словах і не в видіннях, а безпосередньо - Божі заповіді, які ведуть людство до спасіння: Бог явив Себе апостолам у розумі Христа, як раніше Мойсеєві – за допомогою голосу, що лунав у повітрі. Тому голос Христа, як і голос, який чув Мойсей, можна назвати голосом Бога. У цьому ж сенсі ми можемо сказати, що мудрість Божа, тобто та мудрість, що вища за людську, у Христі прийняла людську природу, і що Христос - шлях до порятунку". (Спіноза, цит. за: Frederick Pollock,Spinoza: His Life and Philosophy, Adamant Media Corporation, Boston, 2000, 352).

17. Блез Паскаль - основоположник гідростатики та гідродинаміки

"Ісус Христос - Бог, до Якого наближаються, не відчуваючи гордині, перед Яким принижуються, не відчуваючи розпачу". (Паскаль, "Думки", №678).

"Якби Ісус Христос не зійшов до людей, вони загрузли б у пороках і сумній нікчемності свого буття. Причастившись Ісусу Христу, вони позбуваються і цих пороків, і цієї гіркої своєї нікчемності. У Ньому одному - вся наша чеснота, найвище наше щастя. Без Нього - тільки пороки, нікчемність, омани, морок, смерть, відчай". (Паскаль, "Думки", №689-690).

Тисни

Питання не в тому, хто правий. А в тому, чого хоче твоє серце. Прислухайся і спробуй довіритися Богові. Гірше не стане

Перейти

Задай питання, яке тебе цікавить

Дякуємо за Ваше запитання / коментар! Ми постараємося відповісти Вам якомога швидше! :)

Закрити